Co se děje v oboru? Sledujte novinky.
Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.
Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.
Chronické svědění výrazně snižuje kvalitu života a představuje výzvu napříč specializacemi.
Kurz Pruritus v dermatologii: Mechanismy, diagnostika a léčba formou dvou přednášek, kazuistiky a odborné diskuse přináší aktuální poznatky o pruritu s důrazem na jeho chronické formy, které trvají déle než 6 týdnů a výrazně narušují spánek, psychiku i běžné denní fungování. Vysvětlíme si patofyziologii pruritu z pohledu neuroimunitní osy, zejména roli cytokinů typu Th2 (IL-4, IL-13, IL-31), jejich vliv na senzorická nervová zakončení a vznik cyklu svědění–škrábání. Kurz přináší přehled současných diagnostických a terapeutických možností včetně biologické léčby (dupilumab) a inhibitorů Janusových kináz. Díky kazuistice pacientky s těžkou atopickou dermatitidou získáte konkrétní představu o efektivitě moderní terapie.
Kurz jsme pro Vás připravili ve spolupráci s prof. MUDr. Hanou Jedličkovou, Ph.D., a MUDr. Ivou Karlovou a naleznete ho ZDE.
Po nastudování kurzu máte možnost absolvovat závěrečný test. Využijte příležitosti získat kredity do systému celoživotního vzdělávání lékařů.
Vstupujete na stránky obsahující informace, které jsou určeny lékařům oprávněným předepisovat humánní léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (dále jen „zdravotnický odborník“), a nikoliv široké (laické) veřejnosti či jiným skupinám odborníků.
Potvrzením níže prohlašujete, že:
Pro případ, že nejste zdravotnickým odborníkem – lékařem oprávněným předepisovat humánní léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro, pak kliknutím na odkaz „Potvrzuji, že jsem lékařem“ potvrzujete, že jste seznámen s riziky, kterým se vystavujete v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům-lékařům, přičemž tato rizika zcela akceptujete. Tato rizika zahrnují zejména možnost chybného vyhodnocení (interpretace) informací dále uvedených, chybného posouzení vlastního zdravotního stavu, či možnost vzniku mylné preference ve vztahu k určitému humánnímu léčivému přípravku, zdravotnickému prostředku nebo diagnostickému zdravotnickému prostředku in vitro, neboť o vhodnosti případné léčby určitým humánním léčivým přípravkem, jehož výdej je vázán na lékařský předpis, nebo určitých typů zdravotnických prostředků (resp. diagnostických zdravotnických prostředků in vitro), rozhoduje vždy lékař po posouzení zdravotního stavu pacienta. Vhodnost užití humánního léčivého přípravku, jehož výdej není vázán na lékařský předpis, nebo zdravotnických prostředků (resp. diagnostických zdravotnických prostředků in vitro) je vhodné předem zkonzultovat s lékařem či lékárníkem.
Zaškrtněte prosím potvrzení, že jste lékařem.
Zaškrtněte prosím, že jste odborníkem.