Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » Nejnovější pokroky v nanomateriálech pro léčbu astmatu

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

Nejnovější pokroky v nanomateriálech pro léčbu astmatu

Odborné články
Nejnovější pokroky v nanomateriálech pro léčbu astmatu

Využití terapie astmatu pomocí nanočástic by mohlo zlepšit terapeutickou účinnost léků ve srovnání s tradičními metodami podávání. Autoři práce představili mechanismy rozvoje astmatu a současné terapeutické metody.

Abstrakt k článku:

Astma je chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest se složitými mechanismy. Pacienti se často setkávají z důvodu heterogenity onemocnění s obtížemi v průběhu léčby. V současné době je klinická léčba astmatu založena především na kombinované medikamentózní terapii na bázi glukokortikoidů; nicméně rezistence na glukokortikoidy a četné vedlejší účinky, stejně jako špatné podávání léčiv vyžadují vývoj slibnějších léčebných postupů. Nanotechnologie je nová technologie, která byla rozsáhle zkoumána v lékařské oblasti. Několik studií ukázalo, že systémy podávání léků prostřednictvím nanotechnologie by mohly významně zlepšit cílení, snížit toxicitu a zlepšit biologickou dostupnost léků. Využití terapie astmatu pomocí nanočástic by mohlo zlepšit terapeutickou účinnost léků ve srovnání s tradičními metodami podávání. Autoři práce představili mechanismy rozvoje astmatu a současné terapeutické metody. Dále je přezkoumán návrh a syntéza různých typů nanomateriálů a mikromateriálů pro léčbu astmatu, včetně polymetrických nanomateriálů, pevných lipidových nanomateriálů, nanomateriálů na bázi buněčných membrán a kovových nanomateriálů. V závěru jsou diskutovány výzvy a budoucí perspektivy těchto nanomateriálů s cílem poskytnout vodítko pro další směry výzkumu.  A doufejme, že podpoří klinickou aplikaci nanoterapeutik při léčbě astmatu.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36430906/

Sdílet