Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Přehled případů » Atopická dermatitida » Dostupnost biologickej liečby pre detského pacienta zo SR

Nenechte si ujít ty nejzajímavější případy pacientů z klinické praxe

Inspirujte se. Sdílejte zkušenosti. Vzdělávejte se. Ptejte se.

Dostupnost biologickej liečby pre detského pacienta zo SR

29. 1. 2024

Dobrý deň, je dostupná biologická liečba v ČR aj pre detského pacienta (7r) s AE zo SR? 7r pacient, asthma bronchiale, potravinová alergia, AE. Liečba kortikosteroidmi, aktuálne balneo, zatial minimalny dlhodoby ucinok. Vyrazny dyskomfort v zivote, vyrazny pruritus, psychicke problemy vplyvom AE. V SR žial minimálne info o dostupnosti tejto liečby, je možné priemo kontaktovať Centrum biol. liečby v ČR? Veľmi pekne ďakujem.

Sdílet

Reakce: 4

Dobrý den,

podle stručných informací pacient obecně splňuje kritéria pro nasazení biologické léčby dupilumabem. Aby mohla být léčba v některém centru v České republice zahájena a hrazena z veřejného zdravotního pojištění, musí být pacient v ČR pojištěný - to bude asi klíčové pro další postup a z textu tato informace není zřejmá

MUDr. Martin Tichý, Ph.D.
MUDr. Martin Tichý, Ph.D. 8. 2. 2024 08:57

Naprostý souhlas s výše uvedeným vyjádřením kolegy pana Dr. Tichého.

Dupilumab je registrován na Slovensku, doporučuji se tedy obrátit nejlépe na pracoviště doc. Buchvalda - Detská dermatovenerologická klinika LF UK a NÚDCH, kde budou mít aktuální informace

Dobrý den, přípravek dupilumab je na Slovensku registrován stejně jako v ČR pro děti od 6 let. Jak píše prof. Jedličková, doporučuji kontaktovat pana doc.Buchvalda a domluvit se na systémovou léčbu tam.